Jste zde

Domů

Zell am See - Kaprun v kostce

Zimní oblast Zell am See - Kaprun nabízí každému lyžaře něco. Ať už jste lyžařský začátečník nebo profesionál v carvingu, k dospizici vám bude téměř 140 km sjezdových tratí na 60 sjezdovkách. Ty jsou rozloženy pod celkem 4 horskými vrchol a zahrnují tratě všech druhů obtížnosti od mírných až po černé sjezdy.

Snowboardisté najdou nejlepší podmínky v halfpipe Schmittenhöhe nebo ve funparku Mellow Park na ledovci Kitzsteinhorn, který je v nadmořské výšce 2900 m. Funpark na ledovci je také oblíbenou adresou mezi freeridisty.

Tři lyžařské areály se sjezdovkami všech obtížností, dvě místa, ale jen jedno společné jméno - Europa Sportregion. Tak je nazývána zimní sportovní oblast Zell am See a Kaprun.

Vrcholek Schmittenhöhe, položený u malebného jezera Zeller See, nabízí všestrannost. Kitzsteinhorn zaručuje široké ledovcové svahy a sníh a Maiskogel, malá rodinná hora nedaleko Kaprunu, láká se svými mírnými svahy.

V Zell am See / Kaprun je téměř 60 lanovek a vleků. Sněhu je v zimě na svazích opravdu dostatek a v případě nepříznivého počasí jsou připravena nejmodernější zasněžovací zařízení, takže sjezdovky jsou vždy skvěle upravené.

Ať už na lyžích stojíte poprvé, nebo jste již zkušený závodník, školení lyžařští instruktoři pomohou při lyžařském zdokonalování všem. Pro děti jsou k dispozici speciální lyžařské kursy, dětský svět Schneekinderland či dětská školka.

Aby cesta na sjezdovky byla rychlá a pohodlná, celý region je propojen bezplatnými skibusy.

Ze svahu se můžete vydat přímo do jedné z mnoha horských chat a restaurací, kde se můžete nejen dobře najíst, ale i odpočinout a zahřát se.

3203 metrů vysoký vrcholek Kitzsteinhorn nabízí celoroční lyžařský provoz i aprés ski. Schmittenhöhe a Maiskogel jsou proti tomu pro lyžaře v provozu jen od prosince do poloviny dubna a v létě jsou z nich oblíbená místa pro pěší turistiku s nádhernou horskou scenérií.

Prohlídku místních hor kolem Zell am See a Kaprunu můžete absolvovat na lyžích nebo na sněžnicích. Zasněžené svahy Kitzsteinhornu a Schmittenhöhe jsou ideální terén pro dlouhé túry nedotčenou přírodou. Cesta je opravdovým zážitkem, ale pouze se zkušeným průvodcem po boku.

Zell am See na FB

Kaprun

17.06.2018 - 23:00

RainWest, Light air, 0.9 m/s14°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1021.3 hPa

Kitzsteinhorn

17.06.2018 - 23:00

SnowWest, Light air, 0.9 m/s-1°C

0.4 mm srážek

Tlak: 1021.3 hPa

Schmittenhöhe

17.06.2018 - 23:00

RainWest-southwest, Light air, 0.8 m/s7°C

0.7 mm srážek

Tlak: 1020.9 hPa

Zell am See

17.06.2018 - 23:00

RainWest-southwest, Light air, 0.8 m/s14°C

0.7 mm srážek

Tlak: 1020.9 hPa

Předpověď počasí na yr.no.