Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Poznejte pěšky region Kaprun-Zell am See

Turistika s průvodci, 2. část

Část údolí Kapruner Tal

Sám pan šéf tady předvádí, jak se vyrábí zdejší výborná pálenka z těch nejlepších přírodních produktů. Vedle ochutnávání vynikajících specialit místní kuchyně si zde můžete samozřejmě i něco zakoupit.

Vaše cesta pak může pokračovat dále, doprovázena nádhernými výhledy na Kaprun, a dovede vás přes Schaufelberg až do centra města.

Zpět na parkoviště u lanovky Maiskogelbahn lze dojet autobusem nebo dojít pěšky, potrvá vám to zhruba 30 minut.

Doba trasy: 4 hodiny.
Stupeň obtížnosti: Mírný až střední.
Sraz u horní stanice lanovky: 9:30 hodin.

Turistika s průvodci, 1. část

Rakouský Glocknerblick

Zažijte opravdové okouzlení se zkušeným průvodcem v nádherném horském světě v okolí střediska Kaprun. Poznejte zvláštnosti zdejší přírody, kultury a místních tradic.

Sraz většinou bývá od pondělí až do pátku v 9:30 hodin u horní stanice lanovky na Maiskogelu. Při všech túrách je nutné dodržovat následující důležité pokyny:

Používat pevnou obuv a vhodné oblečení, včetně ochrany proti dešti, dále ochranný UV krém, případně nějakou pokrývku hlavy. Doporučuje se také používat turistické hůlky, ty si zde můžete i zapůjčit.

Zell am See a turistika

Jezero Zeller See
Autor: Leo-setä

Zell am See je lázeňské město s asi 10 tisíci obyvateli, nacházející se v malebné krajině v nadmořské výšce 760 m. Známé je především pro své téměř 4 kilometry dlouhé a 1,3 km široké jezero Zeller See. Pokud se rozhodnete strávit v tomto regionu svou dovolenou, můžete se zde kromě velmi oblíbené turistiky věnovat též mnoha sportům.

Dovolená v Taxenbachu

Rakousko - Taxenbach

Prázdninové místo Taxenbach se nachází uprostřed salcburského národního parku Vysoké Taury, kde je na 1000 km2 chráněné krajiny. Budete přímo ohromeni neuvěřitelně krásnou přírodou a určitě si dokonale vychutnáte každý okamžik, který tady strávíte. Ubytovat se můžete v pohodlně zařízených apartmánech, horských chatách anebo v hotelech.

Turistika v Maishofenu, 2. část

Rakousko - okolí Maishofenu

Túra Sausteige (v překladu Prasečí stezka) je středně obtížné náročnosti. Šestihodinová pouť začíná v nadmořské výšce 768 metrů u maishofenského mostu Geigenbergbrücke. Vydáte se lesem až k horské chatě Stablberg, dále půjdete kolem salaší Gadenstättalm a Jahnhütte.

Dovolená v Schüttdorfu

Rakousko - část Schüttdorfu

Schüttdorf je mětskou částí střediska Zell am See, kde žije necelých 6 tisíc obyvatel. Nabízí zajímavé protiklady - na jedné straně krásné jezero Zeller See s mnoha možnostmi k provozování vodních sportů a na straně druhé věčný led ledovcové oblasti na Kitzsteinhornu.

Sportovně zdatní návštěvníci dozajista ocení a taktéž využijí skutečně mnoho příležitostí nejen vodním sportům, ale i k pěší turistice, cyklistice i jízdě na horských kolech. Celý region je známý díky rodinnému prostředí a přátelskému přístupu, za což získal četná ocenění.

Stránky

Zell am See na FB

Kaprun

22.07.2018 - 11:00

Heavy rainWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s16°C

1.1 mm srážek

Tlak: 1014.5 hPa

Kitzsteinhorn

22.07.2018 - 11:00

Heavy sleetWest-northwest, Light breeze, 1.6 m/s1°C

1.1 mm srážek

Tlak: 1014.5 hPa

Schmittenhöhe

22.07.2018 - 12:00

RainWest, Light breeze, 1.6 m/s9°C

3.0 mm srážek

Tlak: 1014.9 hPa

Zell am See

22.07.2018 - 11:00

Heavy rainWest-northwest, Light air, 1.3 m/s16°C

1.1 mm srážek

Tlak: 1014.3 hPa

Předpověď počasí na yr.no.