Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Vydejte se do bílých stop v oblasti Kaprun-Zell am See

Skiareál Kitzsteinhorn

Rakouský lyžařský areál Kitzsteinhorn v zimě
Autor: Zottelbilder

Lyžařská oblast Kitzsteinhorn Kaprun se nachází v rakouském okrese Zell am See a leží v nadmořské výšce 911 - 3.029 metrů. V tomto skiareálu se díky 19 lyžařským vlekům a lanovkám dostanete na přibližně 41 kilometrů sjezdovek, které určitě potěší všechny zimní sportovce.

Zimní dovolená v Uttendorfu

Národní park Vysoké Taury v Uttendorfu

Obec Uttendorf se nachází pouhých 20 km od lyžařského střediska Gletscherwelt Weisssee a zhruba ve stejné vzdálenosti se odtud nachází také slavné lyžařské středisko Kaprun / Zell am See. V Uttendorfu a v jeho okolí se můžete opravdu vyřádit na perfektně udržovaných stopách pro běžkaře, a je-li zamrzlé Utterndorfské jezero, můžete si také zabruslit.
Další zimní nabídka zahrnuje třeba i jízdu s koněm na saních, putování na sněžnicích nebo curling.

Další zimní aktivity

Kaprun a Schmittenhöhe
Autor: Ed.ward

Snowboarding, běžky a sáňkování. To jsou další zimní aktivity, které můžete kromě lyžování v oblasti Kaprun - Zell am See provozovat.
Pro snowboardisty je na Schmittenhöhe připraven funpark, kde si vyznavači tohoto sportu mohou splnit všechna přání. Kromě toho je u lyžařského vleku v Brucku přichystána halfpipe. Z funparku na ledovci Kitzsteinhorn, ve kterém je umístěno plno překážek, jsou snowboardisté skutečně nadšení. Pokud chcete otestovat své dovednosti na přírodních překážkách, vydejte se do snowboardového areálu mezi Alpincentrem a Längwiedbogenem.

Europa Sportregion, 2. část

Kitzsteinhorn

Nejen lyžaři, ale i milovníci snowboardingu a také běžkaři si najdou v Europa Sportregionu něco pro sebe. Všichni snowboardisté se tu určitě budou cítit velmi dobře, protože zde potkají mnoho nových kamarádů a jsou tu pro ně přichystány horské chaty a bary s odpovídajícím snowboardovým vybavením.

Jak na Kitzsteinhornu, tak také na Schmittenhöhe jsou pro snowboarding optimální podmínky. Kitzsteinhorn láká rozsáhlým areálem s rozlohou cca 30 tisíc m2, který určitě uspokojí každého snowboardistu a vzhledem k nadmořské výšce téměř 3000 m se zde dá často jezdit až do léta.

Zimní dovolená v Schüttdorfu

Schüttdorf a vrchol Kitzsteinhornu
Autor: Wolf Gang

Mnoho lyžařů a snowboardistů se stále vrací do oblíbeného regionu zimních sportů v Salcbursku, v jehož centrální části se nachází obec Schüttdorf. Oba známé lyžařské areály – Kitzsteinhorn s lyžováním na ledovci, i Schmittenhöhe, jsou poměrně snadno a rychle dosažitelné. Je tu celkově na 138 km sjezdovek, kde opravdu každý najde pro sebe to nejlepší - od úplných lyžařských začátečníků, přes rodiny s dětmi, až po profesionály. Ze Schüttdorfu se snadno dostanete kabinkovou lanovkou Areitbahn nahoru až ke skvělým sjezdovkám na Schmittenhöhe.

Zimní dovolená v Piesendorfu

Rakouský Piesendorf

Jen několik minut od rakouského městečka Piesendorf začíná ráj pro lyžaře a snowboardisty na Schmittenhöhe. Nachází se u jezera Zeller See a najdete tu 77 km sjezdovek, z nichž 25 km je opravdu náročných. Náročné lyžaře láká také sjezd s boulemi a trať, kde si můžete nechat změřit svou rychlost. Na snowboardisty čeká snowpark se snowboardovými překážkami jako jsou raily, funboxy, kickery nebo quarterpipe.

Stránky

Zell am See na FB