Jste zde

Domů » Léto

Výlety

Vydejte se na výlet v Kaprun-Zell am See

Propasti a canyoning

Část soutěsky Sigmund-Thun-Klamm

Milujete dobrodružství? V oblasti Zell am See - Kaprun se můžete nejen procházet na dřevěných prknech nad propastí, ale také objevovat její dech beroucí krásu.

Teprve v roce 1992 byla znovu otevřena v celé své kráse soutěska Sigmund-Thun-Klamm, která je pojmenovaná podle bývalého guvernéra Salcburska, Sigmunda von Thun-Hohensteina.

Bruck a aktivity

Obec Bruck an der Glocknerstrasse

Obec Bruck an der Grossglocknerstrasse, jak zní její celý název, je místem v okrese Zell am See, ve spolkové zemi Salcbursko. Leží na severní příjezdové cestě Grossglocknerské silnice v provincii Pinzgau, v nadmořské výšce 756 metrů.

Městečko má kolem 4400 obyvatel a zaujímá plochu 46 km2. Dělí se na 14 místních částí, mezi které patří mimo jiné Brandenau, Fischhorn anebo Gries.

Obec byla osídlena již v době bronzové, Illyrové, Keltové a Římané zde žili ještě předtím než do oblasti přišli Bavoři. První písemná zmínka pochází z roku 1227.

Kaprun a zajímavosti

Největší hrad v Pinzgau, hrad Kaprun
Autor: xlibber

Vedle lanové dráhy na vrchol Kitzsteinhorn má obec Kaprun také ještě další zajímavé turistické cíle. Nejen pro milovníky techniky by mohly být zajímavé obě přehradní nádrže ve vysokých horách, které se nacházejí vysoko nad obcí. Kolem dokola obou jezer bylo vytvořeno v bažinaté půdě návštěvnické centrum se zážitkovým světem "Proud a led", a vedle toho je zde ještě stálá výstava o místních mýtech, o stavbě elektrárny a druhý zážitkový svět na téma "Svět ledovců".

Výlet do Uttendorfu

Pohled na Uttendorf

Městečko Uttendorf - Weisssee se nachází u vjezdu do údolí Stubachtal, od střediska Kaprun je vzdálené jen asi 16 km. Přírody si tu můžete užívat plnými doušky, ať už v létě nebo v zimě, po celý rok zde můžete trávit skvělou dovolenou. Apartmány, horské chaty a hotely jsou vám k dispozici ve všech cenových relacích.

Dovolená v Maishofenu

Dovolená v Maishofenu

Salcburská vesnice Maishofen leží mezi známými středisky Kaprun, Zell am See, Saalbach, Hinterglemm a Saalfelden – Leogang. Díky blízkosti jezera Zeller See a široké nabídce rekreačních aktivit je tak Maishofen oblíbeným turistickým cílem. S tím souvisí i velký výběr ubytování, od hotelů, horských chat až po prázdninové byty.

Maiskogel - pěší túry, 2. část

Túra Maiskogel - Niedernsill
Autor: Thisisbossi

Od horní stanice lanovky Maikogelseilbahn vede cesta kolem občerstvení Glocknerblick. Dále budete pokračovat po hřebeni, stezka č. 5 vede do kotliny pod vrcholem Tristkogel. Přes zelenou louku půjdete kolem ledovcového kotliny Grubalmkar dále až k chatě Krefelder. Odtud se můžete asi po 30 minutách pěší chůze dostat k alpskému středisku, odkud vede sedačková lanovka zpátky dolů do údolí. Tento výlet je jeden z nejkrásnějších ve Vysokých Taurách.

Stránky

Zell am See na FB