30. srpna - IRONMAN 70.3 - Mistrovství světa

Doprovodné akce:

28. srpna - Ironkids
29. srpna - Irongirl

Již po čtvrté se bude v letošním roce konat triatlonový závod, při kterém více než 5000 závodníků absolvuje 1,9 km plavání, 90 km jízdy na kole a běh na trasu dlouhou 21,1 km. Z celkové vzdálenosti 113 km (70,3 mil) také vlastně tento triatlonový závod získal svůj celý název IRONMAN 70.3.

Poté, co se v sobotu 29. srpna bude konat "normální" závod, ti nejlepší z nejlepších budou soutěžit o den později, tedy v neděli při oficiálním závodě Ironman 70.3 World Championship. Je to poprvé, co se World Cup koná v Evropě. A oba závody se budou odehrávat na stejné trati.

Již v loňském roce byl místo dvou okruhů na kole již jen jeden o délce 90,1 km. Ten vede přes překrásnou krajinu v regionu Zell am See - Kaprun, přes okolní obce a až do nadmořské výšky 1.280 metrů.

Kromě hlavních závodů budou na programu také doprovodné závody "Iron Girl" (4,2 km běh) 27.8. a "Iron Kids" (plavání a běh) na 28.8.. Staňte se i vy součástí této velké události, užijte si skvělou atmosféru a fanděte sportovcům.

Třpytivé jezero, zelené louky a zasněžené vrcholky ledovce Kitzsteinhorn. Zell am See - Kaprun, srdce Rakouska, už na vás čeká.

World Championship IRONMAN 70.3 začal v Clearwateru na Floridě v roce 2006. Do roku 2011 se tato akce konala v Clearwateru, kdy byla přesunuta do Hendersonu v Nevadě. Pro sportovce byla nová trasa již mnohem náročnější.

V letech 2013 a 2014 se závod konal v Mont-Tremblant (Quebec) - to byla první zastávka pro World Championship Ironman 70.3, protože od té doby se tento závod každý rok koná někde jinde. V roce 2015 se poprvé koná na evropské půdě a Rakousko bude při tom.

Více než 1800 sportovců z celého světa, kteří se kvalifikovali při jiné akci Ironman 70.3, se zúčastní těchto závodů. Celkem se kvalifikací zúčastnilo více než 90.000 závodníků, a to na více než 50 různých místech, jako např. Austrálie, Německo, Jižní Afrika anebo Švýcarsko.

Zellské jezero se zasněženými horami nabízí pro plavání tak čistou vodu, že ji můžete i pít. Cyklistický okruh zase nabídne sportovcům krásný výhled na rakouské Alpy a běžecká trasa povede podél jezera a bude končit v malebném a historickém starém městě Zell am See. Pro sportovce i diváky regiony samozřejmě nabídne mnoho možností pro ubytování i k relaxaci.